روش تهیه و استفاده خلال سیب زمینی نیم سرخ منجمد

french fries

سيب زميني در مزرعه پس از برداشت، درون كيسه هاي مخصوص قرار گرفته و توسط كاميون ها به كارخانه منتقل مي شود. در كارخانه، سيب زميني پس از شستشوي اوليه پوست گيري شده، قسمتهاي تيره و چشمي ها و ناخالصي ها از آن جدا گشته، وارد مرحله برش زني مي شود. بعد از اينكه سيب زميني به شكل خلال درآمد، مجددا” شسته شده و به منظور غير فعال شدن آنزيمهاي موجود وارد آب داغ مي شود. در مرحله بعدي خلالها مقداري از رطوبت خود را از دست داده، سپس نيمه سرخ مي شوند، خلالهاي سيب زميني بعد از اينكه خنك شدند در مدت زمان كوتاهي منجمد شده و بسته بندي مي گردند.

دستور تهیه :

– سرخ کن : محصول را بصورت کاملا منجمد در ظرفی که حاوی مقدار مناسبی روغن با دمای 180 درجه سانتیگراد است ریخته و به مدت 4 تا 6 دقیقه سرخ نمایید تا کاملا ترد و طلایی گردد.

– تابه: محصول را بصورت کاملا منجمد در تابه ای که حاوی مقدار مناسبی روغن داغ است ریخته و به مدت 7 دقیقه سرخ نمایید تا کاملا ترد و طلایی گردد.

– فر(بدون روغن اضافی-رژیمی) : فر را تا دمای 450 درجه فارنهایت یا 232 درجه سانتیگراد گرم نموده و محصول را بصورت کاملا منجمد و یکنواخت به روی سینی مخصوص پخش نموده و در محفظه قرار دهید. پس از 10 دقیقه سینی را خارج نموده و سیب زمینی ها را برگردانید و دوباره به مدت 5 الی 10 دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا ترد و طلایی گردد.

توجه : از فریز کردن مجدد سیب زمینی ها خودداری نمایید.

حتما پس از سرخ کردن سیب زمینی، آن را در سبد توری قرار داده و روغن اضافی را جدا نمایید.